obchod.KRALICI.cz - chovatelské potřeby
králíci.cz
Obchod, který má rád zvířátka
 
Háčky na klíšťata
Obrázek může být ilustrační.

Háčky na klíšťata


výrobce: O´Tom
Rádi vás budeme informovat při snížení ceny na vámi zadanou částku.
2 ks v balení
108 Kč
skladem 

O´Tom háčky na klíšťata - geniální pomůcka na odstranění přisátých klíšťat. Vhodné pro zvířata i pro lidi.

Tento drobný zahnutý nástroj disponuje uzoučkou mezerou, kterou hned u pokožky nasuneme na klíště, několikrát háčkem otočíme, a klíště je celé a neporušené venku. 
Zároveň se vlastně háček dotýká klíštěte jen svým koncem a to minimálně, nehrozí tedy ani zmáčknutí klíštěte a obávané vyvrhnutí obsahu střev. Celý proces vytáhnutí klíštěte by měl trvat jen pár sekund.
V balení háčků na klíšťata najdete dvě velikosti, menší háček vhodný pro klíšťata „nymfy“, tedy mladé, plně nevyvinuté klíšťata, které se rády přichycují právě na lidskou pokožku, a větší pro dospělé klíšťata, jež často trápí naše psy i kočky.
Odstranění klíšťat háčky je také hygienické, riziko přenosu infekce a lokální alergické reakce se výrazně snižuje.
Už se tedy nebudete muset bát následků obyčejné procházky v přírodě.

Čeho se vyvarovat při vytahování klíšťat
Častou chybou je potírání, polévání nebo mazání či pokapávání přisátého klíštěte různými oleji či mastmi. Klíště se sice udusí, ale před smrtí také vypustí do rány obsah svých střev a sliny, čímž se ještě zvýší šance nákazy infekční chorobou.
Stejně klíště reaguje, pokud jej i jen jemně zmáčkneme, například pokud se ho snažíme vytočit rukou nebo neopatrně pinzetou. Při tom i hrozí, že nevyjmeme klíště celé, hlavička může zůstat v pokožce a my se nevyhneme lékařskému zásahu.

Háčky na klíšťata O'TOM jsou řešením
Proto je také háček na klíště O’TOM tím nejlepším řešením. Díky své konstrukci a velmi úzké mezeře je vytáhnutí klíštěte opravdu hračkou.Malý háček na klíště použijeme pokud je klíště ještě nenapité a nebo je klíště na místě hůře dostupném.
Větší háček na klíště přijde vhod až už jsme klíště našli více narostlé.

V obou případech klíště háčkem opatrně skřípneme co nejníže do výřezu v háčku a dvěmi až třemi krouživými pohyby klíště vytáhneme. Poté doporučujeme klíště z háčku vyndat papírovým kapesníčkem a postižené místo natřít olejíčkem.


>