obchod.KRALICI.cz - chovatelské potřeby
králíci.cz
Obchod, který má rád zvířátka
 
Betaglukan
Obrázek může být ilustrační.

Betaglukan


výrobce: Nutri Mix
Rádi vás budeme informovat při snížení ceny na vámi zadanou částku.
500 g
369 Kč
skladem 

Přírodní zdroj ß-1,3/1,6 - glukanů.

  • podporuje nespecifickou imunitu
  • napomáhá se vyrovnat s infekčním onemocněním
  • vhodný pro všechny druhy zvířat

Optimální zdravotní stav zvířat je základ pro jejich úspěšný chov, odchov a výkrm. Při narušení zdravotního stavu skrze infekční onemocnění dochází ke snížení příjmu krmiva, zvýšení teploty, zhoršení růstu nebo užitkovosti. Rychlost, se kterou se organismus s infekcí vyrovnává, je následně ekonimickým ukazatelem chovu nebo výkrmu.

NutriMix Betaglutan se používá na podporu nespecifické imunity. V případě, že dojde ke kontaktu zvířete s infekčním onemocněním, dochází ke spuštění imunitních reakcí. Mezi prvotní imunitní reakce patří pomnožení bílých krvinek (makrofágů), které zajišťují obranu proti choroboplodným zárodkům procesem zvaným fagocytóza. Počet makrofágů je přímo úměrný rychlosti reakce na tyto zárodky. NutriMix Betaglukan zajišťuje zvýšení počet makrofágů pomocí nechráněných β-1,3/1,6 – glukanů dříve, než dojde k onemocnění, a tím rurychluje dpověď na případnou infekci. Je vhodný pro všechny druhy zvířat, především s vysokou užitkovostí, mláďata a zvířata v rekonvalescenci.

Složení: Buňky stěn kvasinek Saccharomyces cerevisiae, nosič – podíl glukózy min. 90 %.

NutriMix Betaglukan lze používat dlouhodobě - preventivní dávka nebo při očekávaném zvýšení infekčního tlaku nebo možném snížení imunitní úrovně - podpůrná dávka (změna klimatu, přesuny zvířat, transport, vakcinace atd.). NutriMix Betaglukan se zamíchá přímo do krmiva nebo pitné vody, popř. mléka či mléčné náhražky. Při aplikaci do pitné vody se denní dávka nejdříve rozpustí v menším množství vody v poměru cca 1:10 a dále se tento roztok přidává do napáječek nebo zásobníku.

Dávkování: Všechny druhy zvířat

  • preventivní dávka 0,015 g/kg ž. hm. (0,015 g přípravku obsahuje 1,5 mg beta-glukanu);
  • podpůrná dávka 0,03 – 0,045 g/kg ž. hm. (0,03 – 0,045 g přípravku obsahuje 3 – 4,5 mg beta-glukanu).

(Zarovnaná čajová lžička obsahuje cca 1,5 g)


>