obchod.KRALICI.cz - chovatelské potřeby
králíci.cz
Obchod, který má rád zvířátka
 
Krmivo pro králíky Senior
Obrázek může být ilustrační.

Krmivo pro králíky Senior


výrobce: Bunny Nature
Rádi vás budeme informovat při snížení ceny na vámi zadanou částku.
1,5 kg
339 Kč
skladem 

Kompletní krmivo pro zakrslé králíky starší 6 let obohacené o ženšen, ginkgo a boswellii.

Přirozené prostředí králíků jsou louky a kraje lesů. Králíci jsou folivorní, tedy listožravá zvířata a jejich potrava se skládá z rozmanitých zelených rostlin doplněných o kořínky, zeleninu a ovoce. Při vývoji vhodné potravy jsme si vzali příklad právě z přirozených stravovacích návyků zakrslých králíčků.

  • obsahuje 42 různých travin z přirozených luk
  • obohacené o ženšen, ginkgo a boswellii (kadidlovník)
  • ideální složení pro dlouhý a spokojený život Vašeho králíčka
  • tři různé délky vláken pro správné obrušování zubů a zdravou střevní mikroflóru
  • optimální poměr vlákniny a škrobu pomáhá předcházet tloustnutí

Složení: travní porosty z trvalých luk (bojínek luční, kostřava luční, psárka luční, jílek vytrvalý, kostřava červená, lipnice luční, srha laločnatá, medyněk, lipnice roční, psineček výběžkatý, tomka vonná, pýr plazivý, metlice trsnatá, chrastice rákosovitá, jetel plazivý, jetel luční, smetanka lékařská, řebříček obecný, jitrocel kopinatý, kmín kořenný, kerblík lesní, tužebník jilmový, růžkatec ostnitý, svízel přítula, rozrazil douškolistý, vikev plotní, kostival lékařský, pcháč rozdělný, popenec obecný, sedmikrásky, rozrazil rozekvítek, kontryhel, bedrník větší, vikev setá, lomikámen zrnatý, mochna jarní, rozrazil polní, osívka jarní, máchelka podzimní, psineček obecný, prvosenka jarní, jetel trifolium microcephalum), ovesné otruby, slunečnicová semena zbavená oleje, mrkvové výlisky, pšeničné otruby, lněná semínka zbavená oleje, pšeničné klíčky, semena řepky zbavená oleje, pivovarské mláto, lněná semínka, pivovarské kvasnice, lignocelulóza, semena ostropestřce mariánského, listy ginkgo biloby (0,1 %), kořen ženšenu (0,1 %), rozmarýn, extrakt z kadidlovníku (0,03 %).

Obsažený ženšen je přezdíván často bylinou dlouhověkosti. Má výborné regenerační účinky, zlepšuje paměť, posiluje cévy a upravuje hladinu cukru v krvi. Gingko biloba je znám především pro svůj pozitivní vliv na mozkové funkce a krevní oběh. Kadidlovník známý také pod názvem boswellia je silně protizánětlivý a pomáhá léčit například artritidu.

Nutriční doplňkové látky: vitamín A 10000 IU, vitamín D3 700 IU, vitamín E 60 mg, měď (jako síran mědnatý) 6 mg, jód (jako jodičnan vápenatý) 0,9 mg, železo (jako sulfát železa) 50 mg, zinek (jako oxid zinečnatý) 60 mg, mangan (jako oxid manganatý) 40 mg, selen 0,18 mg.

Analytické složky: hrubé bílkoviny 14 %, hrubé oleje a tuky 3,3 %, hrubá vláknina 19,5 %, škrob 6 %, hrubý popel 8,5 %, vápník 0,7 %, fosfor 0,4 %, sodík 0,18 %.

Doporučené dávkování: Naplňte misku peletami a počkejte, až bude krmivo snědeno. Teprve poté doplňte. Dbejte, aby měl králík k dispozici zároveň kvalitní seno a čerstvou vodu.

Patentovaný tvar TriMello pelet nám umožňuje nabídnout býložravcům – zakrslým králíkům, morčatům, činčilám a osmákům degu – potravu, která zcela uspokojuje jejich výživové, fyziologické a behaviorální potřeby. Díky speciálnímu způsobu výroby jsou obsažené byliny zpracovány v různé délce vláken. Neustále dorůstající řezáky a stoličky potřebují nezbytnou vláknitou strukturu pro řádné obrušování. Zároveň je potřeba specifická délka vláken pro zdravé zažívání. Velmi jemné částice jsou pak dobré pro slepé střevo, které slouží jako fermentační komora.

Proč jsou vyráběny dva různé tvary TriMello pelet? Jednoduše proto, že různá zvířata mají různý pohyby čelistí při žvýkání. Zatímco králíci žvýkají do tvaru osmičky, morčata, osmáci a činčily hýbají čelistí dopředu-dozadu, aby rozmělnili svoje žrádlo. Tvary pelet jsou přizpůsobeny těmto rozdílům.

Hodnocení
Vlasta T.
17. 9. 2019
králíčkovi chutná, ale sní méně, protože musí déle žvýkat :-) jsou to trošku větší peletky, hodí se tedy i jako pamlsek na hraní
  • králíček musí více kousat

>