obchod.KRALICI.cz - chovatelské potřeby
králíci.cz
Obchod, který má rád zvířátka
 
Podestýlka Asan
Obrázek může být ilustrační.

Tento výrobek momentálně nelze zakoupit/objednat.

Podestýlka Asan


výrobce: Tommi
Rádi vás budeme informovat při snížení ceny na vámi zadanou částku.

Výjimečná absorpce
Podestýlka ASAN vstřebává vlhkost a dehydruje exkrementy domácích mazlíčků během několika vteřin. Obsah jednoho 4 kg balení pohltí 20 l tekutých exkrementů. Jedinečná 400% absorpce vlhkosti řadí ASAN na špičku žebříčku steliv hodnocených dle jejich schopnosti pohlcovat pachy, tekutiny a likvidovat tuhý biologický odpad.

Snadná a rychlá likvidace
Stelivo ASAN je vyráběné ekologickým výrobním procesem, který umožňuje odstranění použité podestýlky tím nejjednodušším způsobem a to spláchnutím do toalety, případně kompostováním. ASAN nevytváří kašovitou, lepící, zapáchající a těžko likvidovatelnou hmotu jako minerální a dřevitá steliva. Testováno Zkušebním ústavem lehkého průmyslu.

Snadno se odnáší, téměř nic neváží
Jedno 10l balení podestýlky ASAN váží pouze 4 kg. Toto množství je náplní do toalety pro jednu kočku na téměř 5 týdnů, pro morče v průměru na 6 týdnů. Zajistit, aby podestýlka byla doma vždy po ruce proto mohou i děti, které o domácího mazlíčka pečují. Používáním podestýlky ASAN odpadá likvidace použitého steliva do odpadových nádob. ASAN lze jednoduše spláchnout do toalety.

Zaostřeno na zdraví
Ze zdravotního hlediska je ASAN bezkonkurenčně nejvhodnějším stelivem pro drobná zvířata v domácnostech s dětmi. Zásadním způsobem omezuje tvorbu bakterií a mikroorganismů v podestýlce, nevyvolává kašel ani alergie, nedráždí oční spojivky. Tím je bezpečný pro chovaná zvířata i členy domácností. ASAN je 100% recyklovatelný a nezatěžuje životní prostředí.

Menší spotřeba větší úspora
Jedno 10 l balení podestýlky ASAN váží pouze 4 kg. Toto množství je přitom náplní do toalety pro fretku nebo morče v průměru na 6 týdnů. ASAN umožní prodloužit interval čištění chovatelských zařízení, šetří čas i rodinný rozpočet.

Otázka:
Nemůže moje zvířátko Asan pojídat? A když ho sní, co se stane?

Vyjádření výrobce:
Položme si zásadní otázku: Má mé domácí zvíře s dostatkem potravy a v dobré psychické kondici důvod jakoukoli podestýlku konzumovat?
Ze zvědavosti ochutná a protože velmi dobře pozná, že se nejedná o potravu, ke spolknutí nedojde. Už jen vzhledem k tomu, že před spolknutím musí dojít k rozmělnění a smíchání se slinami v ústní dutině zvířete, je tento proces je pro zvířata velmi nepříjemný. Podestýlka ASAN je vyrobena z buničiny s příměsí celulózy, kdy lze hledat analogii snad jen v případě matek a mláďat potkanů, kde se do pelíšků dosti často podestýlají papírové kapesníčky či ubrousky a buničina. Ani toto potkani nepožírají, jen nacupují a promíchají oba materiály do sebe a vytvoří hnízdo.
V neposlední řadě se zaměřme na to, co by se přesto stalo, kdyby větší množství podestýlky některý jedinec přeci jen pozřel. Co znamená buničina rozmělněná se slinami a celulózou pro trávicí trakt domácích zvířat?
Nestane se vůbec nic. Tato zcela neškodná kašička (která sloučením se slinami ztratila v ústní dutině zvířete svou absorpční schopnost) hladce projde trávicím traktem a přirozenou cestou je vyloučena z organismu.

více na http://www.asan.cz/cs/odpovedi-na-dotazy.php#o10

balení 10l - v papírovém pytli s uchem
balení 49l - v kartonové krabici s uchem


>