obchod.KRALICI.cz - chovatelské potřeby
králíci.cz
Obchod, který má rád zvířátka
 

28 top pamlsků pro králíky a morčata

Cesta do srdce domácího mazlíčka vede přes jeho žaludek. Nabídněte plachému ušákovi nebo morčátku dobrůtku a hned budete kamarádi. Nasbírali jsme pro vás tipy na mňamózní zdravé pamlsky, které zbožňují všichni malí mlsouni. Přečtěte si, čím svému chlupáčovi uděláte největší radost.

Neodolatelné bylinky

Za voňavé bylinky by šel každý králík i každé morče světa kraj. Bylinky jsou vhodné i pro mláďata, která vyžadují pro svůj růst zvýšený obsah minerálů, a také pro zvířata po operacích nebo v rekonvalescenci, která potřebujete rozjíst. Máte doma ušáka, který často trpí na bolení bříška? Pak by vám doma nemělo chybět balení jeho oblíbených bylinek. A pokud váš rozmazlenec nebaští seno, zkuste mu do něj bylinky přimíchat.

Tip: Nabídněte svému mazlíčkovi bylinkovou směs, ať má na vybranou. K těm nejoblíbenějším patří třeba Směs bylin a lučního kvítí.

Doporučujeme vyzkoušet:

JR Farm / JR Bezobilná směs Pampeliška a heřmánek
JR Bezobilná směs Pampeliška a heřmánek
Mejon s.r.o. / Jetel
Jetel
JR Farm / JR Bylinková zahrada
JR Bylinková zahrada
Bunny Nature / Pampeliškové kořeny
Pampeliškové kořeny
JR Farm / JR Letní pole
JR Letní pole
JR Farm / JR Polní bylinky
JR Polní bylinky

Něco na zoubek

Králíci i morčata milují pamlsky. Proto jsou velice užitečné při ochočování a získávání důvěry zvířátka. Malé morčátko nebo králíček si spojí dobrotu s vámi a přestane se vás bát. Při nákupu pamlsků si pečlivě čtěte složení – pochutiny s obsahem vajec, mléka, jogurtu nebo medu do bříška králíků a morčat nepatří.  Vybírejte takové pamlsky, které se vyrábí z obilovin, sena, bylinek, zeleniny nebo ovoce.

Tip: Doma vám rozhodně nesmí chybět Pískavicové tolárky. Vzhledem k tomu, že tolárek je poměrně velký, rozdrťte ho v dlani na menší kousky a máte zásobu pamlsků na celý den.

Doporučujeme vyzkoušet:

JR Farm / JR Mrkvičky pro hlodavce
JR Mrkvičky pro hlodavce
Vitakraft / Bonbinos červená řepa
Bonbinos červená řepa
JR Farm / JR Pískavicové tolárky
JR Pískavicové tolárky
JR Farm / JR Bezobilné dropsy pampeliškové
JR Bezobilné dropsy pampeliškové
Nutrin / Vital Snack Immunity
Vital Snack Immunity
JR Farm / JR Tyčinky z topinamburu
JR Tyčinky z topinamburu
Versele-Laga / Crock Complete Apple
Crock Complete Apple
Supreme Petfoods / Snack Naturals Woodland Loops
Snack Naturals Woodland Loops

Jednodruhové jednohubky

Jestliže chcete někdy zažít králíka, ze kterého vyzařuje blaženost přes půl bytu, nabídněte mu sušený banán. Podobný efekt způsobují i další jednodruhové pamlsky. Ušáci si velice rádi pošmáknou také na křížalách a za sušené sedmikrásky vám budou trhat ruce. Morčata se zase mohou upískat po ovesných vločkách. A nebudete tomu věřit - králíci se mohou doslova utlouct po prosných klasech.

Tip: Jestliže má váš ušák časté trávicí problémy s ucpaným bříškem, přimíchávejte mu do krmiva malé množství lněného semínka. Vylínané chlupy mu lépe projdou trávicím traktem a jako bonus bude mít krásně lesklý kožíšek.

Doporučujeme vyzkoušet:

Apetit / Hrachové vločky
Hrachové vločky
Apetit / Svatojánský chleba
Svatojánský chleba
Apetit / Lněné semínko
Lněné semínko
Apetit / Sušená mrkev
Sušená mrkev

Okusovací tyčinky

Okusováním tyčinek si králík ani morče zuby nijak zvlášť neobrousí, ale určitě se výborně zabaví jejich oďobáváním a dolováním chutných kousků. Při nákupu vybírejte tyčinky, které nemají ve složení mléko, vejce nebo med - uděláte jimi radost nejenom zvířátku, ale také jeho zažívání. Kromě klasických tyčinek můžete svému mazlíkovi pořídit plněné kmeny, na kterých si opravdu zahlodá, aby si dostal k chutné náplni.

Tip: Všeho moc škodí, a tak ani zdravými tyčinkami morčátko a králíka nepřekrmujte. Stačí jedna tyčinka týdně.

Doporučujeme vyzkoušet:

JR Farm / JR Grainless tyčinky
JR Grainless tyčinky
JR Farm / JR Plněný kmen na hlodání
JR Plněný kmen na hlodání
JR Farm / JR Zvonek ze sena
JR Zvonek ze sena
Witte Molen / PUUR pauze tyčinky bylinky
PUUR pauze tyčinky bylinky

Trávník v obýváku

Dříme ve vás zahradník? Vypěstujte svému ušákovi nebo morčátku svěží zelenou travičku doma. Nic než vodu k tomu nepotřebujete, protože tráva vám dorazí rovnou v plastovém květináčku i s hlínou. Chcete-li se přece jen pustit do vyšší zahradnické a osadit si vlastní květináč, vsaďte na osení. Do vlhké hlíny nasypte zrnka obilí. Osení vám vyroste během pár dnů. Fajnšmekři se mohou pustit třeba do pěstování vlastních slunečnicových semínek.

Tip: Nenechávejte králíka s květináčem nikdy o samotě, pokud nechcete likvidovat spoušť v podobě vyhrabané hlíny.

Doporučujeme vyzkoušet:

Trixie / Tráva pro hlodavce
Tráva pro hlodavce
Apetit / Oves nahý
Oves nahý
Apetit / Slunečnice bílá
Slunečnice bílá

Všechny výše zmíněné dobrůtky prošly ochutnávkou a schválením odbornou, ušatou a chlupatou porotou. Pokud si chcete prohlédnout další pamlsky pro králíky a morčata, podívejte se na naši nabídku v e-shopu. Více o správném stravování králíků a morčat se dozvíte v králičím jídelníčku a morčecím jídelníčku.


>