obchod.KRALICI.cz - chovatelské potřeby
králíci.cz
Obchod, který má rád zvířátka
 

Počasí již přeje venkovním vycházkám! Ale vzít ven králíčka nebo morčátko není jen tak.

Kdo by nechtěl svému králíčkovi nebo morčátku dopřát hřejivé jarní sluníčko a čerstvou, šťavnatou travičku. Aby ovšem výlet neskončil nářkem nad ztraceným zvířátkem nebo u veterináře, je nutné se na něj pečlivě připravit.

Na cestu budete potřebovat přepravku!

V první řadě je nezbytné mít pro zvířátko vhodnou přepravku, ve které ho bezpečně přepravíte ven. Z náručí či z krabice vám totiž může vyskočit a nepěkně se zranit. Také pro cestování autem na chatu nebo chalupu je nutné mít zvířátko v přepravce, která bude připoutaná nebo zaklíněná mezi sedadly, jinak můžete od policie dostat vysokou pokutu. Pro morčátko vám postačí menší přepravka (např. přepravka Cat-Gato nebo Baggy), pro králíčka je lepší větší přepravka, ve které se bude moci natáhnout. Vhodné jsou například kočičí přepravky s délkou cca 50 cm (např. přepravka Capri, Avior či Linus).


Cat-Gato / Přepravka Cat-Gato
Přepravka Cat-Gato
Trixie / Přepravka Capri I
Přepravka Capri I

S repelentním sprejem nebudou mít klíšťata šanci!

Zvířátko také musíte ošetřit proti klíšťatům. Obzvláště králíky klíšťata milují a králíci jich v kožíšku mohou přinést domů doslova stovky. Mezi vhodné přípravky pro králíky a morčata, které klíšťata odpuzují, patří například Diffusil (k dostání ve spreji). V žádném případě na králíka nesmíte aplikovat Frontline, který je pro králíky velice toxický a králík po jeho aplikaci může i zemřít. Pakliže jste zvířátko ošetřit proti klíšťatům zapomněli a ono si přineslo tyto krvelačné příživníky v kožíšku domů, použijte speciální pinzetu, kterou parazity jednoduše vytáhnete. Pokud máte zvířátko tak šikovné, že přišlo domů nevítanými hosty celé obsypané, běžte s ním raději na veterinu, kde mu podají vhodný antiparazitární přípravek, po kterém klíšťata sama odpadnou.


O´Tom / Háčky na klíšťata
Háčky na klíšťata
Henry Schein / Plastová pinzeta na klíšťata
Plastová pinzeta na klíšťata

Pro bezpečné venčení je velmi důležitý postrojek a může se hodit delší vodítko!

Pokud nepatříte mezi šťastlivce s vlastní oplocenou zahradou a chcete jít se zvířátkem do přírody, je vhodné mít ho na postroji s vodítkem, aby vám nešťastnou náhodou neuteklo. I když se ve vaší blízkosti objeví náhle pes, chytá se lépe do naruče zvířátko na vodítku než vyplašené zvíře, které se snaží před hrozícím nebezpečím utéct. Nikdy nenasazujte králíkovi nebo morčátku obojek! K postrojku dostanete zároveň i nylonové vodítko dlouhé 90-100 cm. Pokud chcete zvířátku dopřát hodně pohybu, můžete k postroji dokoupit samonavíjecí vodítko. K dostání jsou vodítka 3, 5 a 7 m dlouhá.


Trixie / Postroj králík
Postroj králík
Trixie / Postroj pro králíky a morčata
Postroj pro králíky a morčata
Trixie / Postroj morče
Postroj morče
Trixie / Postroj vesta králík
Postroj vesta králík
Trixie / Postroj s motivem králíčka
Postroj s motivem králíčka

Pokud máte zahrádku, můžete si pořídit ještě ohrádku!

Ani na vlastní zahradě nemusí být zvířátko úplně v bezpečí. Pokud máte například loveckého pejska neměli byste ho nechávat s králíkem bez dozoru. A jestli nemáte zahradu zastíněnou stromy, může se o ulovení králíka pokusit třeba káně. Morčátko se zase může schovat do vysoké trávy nebo se protáhnout škvírou v plotě. Pro takové případy je lepší pořídit zvířátku ohrádku, ve které bude v bezpečí. Nezapomeňte, že ohrádka musí mít i vrchní krytí (mříž nebo síť) a zvířátko v ní nesmí být ponecháno celý den na prudkém slunci. V případě, že chcete mít zvířátko venku celý den, bude pro něj příjemnější, když mu do ohrádky dáte domeček. Když ho vyděsí nečekaný zvuk nebo začne náhle pršet, bude se mít kam schovat.


Trixie / Ohrádka s krytem
Ohrádka s krytem
Trixie / Ohrádka se sítí
Ohrádka se sítí
Trixie / Ohrádka Maxi
Ohrádka Maxi
Trixie / Králíkárna s výběhem I
Králíkárna s výběhem I

A domeček je bezpečný úkryt, když se zvířátko něčeho poleká:


Trixie / Domek Natura
Domek Natura

Položky, které nejsou skladem, mají předpokládanou dodací dobu 7 dní.


>